Головна
Реєстрація
Вхід
Субота
04.05.2024
04:04
Вітаю Вас Гість | RSS
Бахмацьке районне лабораторне відділення
Борзнянського міжрайонного відділу
ДУ "Чернігівський ОЛЦ МОЗ України"

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [17]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог статей 
Головна » Статті » Мої статті

Як працюють вакцини в організмі людини

Як працюють вакцини в організмі людини

Останнім часом багато дискусій ведеться навколо питання доцільності планової імунопрофілактики. Дуже часто з`являються незрозумілі фільми, які не мають наукового підґрунтя і публікації проти щеплень з порадами, так званих, фахівців.

Вакцинація є єдиним ефективним способом подолати пандемію.

Сучасні вакцини поділяють на чотири групи:

  • вакцини, які виготовляють із живих збудників з ослабленою вірулентністю (проти натуральної віспи, туберкульозу, чумисибіркисказу, грипу, поліомієліту тощо);
  • вакцини з убитих патогенних мікробів (холерна, черевнотифозна, кашлюкова, лептоспірозна, поліомієлітна тощо);
  • анатоксини (виготовляються з екзотоксинів відповідних збудників обробкою їх 0,3-0,4%-м розчином формаліну і витримуванням за температури 38-40 °С протягом 3-4 тижнів). Добуті у такий спосіб дифтерійний, правцевий, стафілококовий, холерний та інші анатоксини знайшли широке застосування в практиці;
  • хімічні вакцини (їх виготовляють не з цілих бактеріальних клітин, а із хімічних комплексів, добутих шляхом обробки суспензії клітин спеціальними методами; наприклад, для профілактики черевного тифупаратифів і правця застосовують хімічну сорбовану вакцину з О- і Vi-антигенів черевнотифозних бактерій і очищеного концентрованого правцевого анатоксину).

Першими вакцинуватимуть дві категорії: людей, які мають ризик за перебігом та ускладненнями – люди похилого віку та із хронічними захворюваннями – і люди, які мають більшу ймовірність інфікування. У будь-якого медика теоретично набагато більші ризики захворіти, але практично інфекціоністи в нас хворіють набагато менше, ніж навіть лікарі інших спеціальностей. Ми все-таки захищаємося. Жоден притомний лікар-інфекціоніст ніколи не вийде до хворого (навіть не коронавірусом) без маски. Тому я вважаю, що набагато важливіше вакцинуватися людям у групі ризику, особливо ми повинні захищати людей похилого віку з тяжкими хронічними захворюваннями.

Введення будь-якої з вакцин викликає у відповідь реакцію організму, яка іноді має клінічні прояви.
 Це так звані звичайні або нормальні вакцинальні реакції, які означають зміни в організмі, що стаються після введення тієї чи іншої вакцини.
 У більшості дітей виникає фізіологічна реакція на щеплення: почервоніння та затвердіння на місці введення вакцини, які швидко минають, може підвищитися температура тіла до 37-38,5 градусів за Цельсієм.
 
Така реакція цілком природна і не потребує ніякого втручання. Якщо ж у дитини дуже висока температура тіла (вище 39 градусів), судоми, гострий напад головного болю, надмірна збудженість тощо, – це свідчить про ускладнення, і варто звернутись до лікаря.

 Бережіть себе і своїх близьких!

Пам’ятайте, щеплення ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя!

 

Категорія: Мої статті | Додав: savenkovy (29.10.2021)
Переглядів: 132 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Урядовий портал
  • Офіційний сайт МОЗ України
  • Сайт Державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"
  • Чернігівська обласна державна адміністрація
  • Бахмацька районна державна адміністрація
  • завантажити інформаційний бюлетень "МОБІЛЬНИЙ ЗВ'ЯЗОК ТА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ"
  • ЗУПИНИМО ТУБЕРКУЛЬОЗ В УКРАЇНІ

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz