Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
25.02.2021
02:54
Вітаю Вас Гість | RSS
Бахмацьке районне лабораторне відділення
Борзнянського міжрайонного відділу
ДУ "Чернігівський ОЛЦ МОЗ України"

Меню сайту

Категорії розділу
Надзвичайні ситуації та події в регіоні [0]
Санепідситуація [205]
Плани роботи [2]
Лабораторні дослідження за тиждень [210]
Моніторингові дослідження за квартал [39]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог файлів 
Головна » Файли » Моніторингові дослідження за квартал

Моніторингові дослідження об"єктів довкілля за III квартал 2017 року
12.10.2017, 08:57

       На виконання плану моніторингових досліджень об’єктів  навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів оздоровлення та відпочинку, закладів соціального забезпечення , затвердженого заступником Міністра охорони здоров'я  України з питань європейської інтеграції О.Сивак та погодженого головою Чернігівської обласної державної адміністрації  В.П.Кулічем Бахмацьке районне лабораторне відділення Борзнянського міжрайонного відділу інформує про результати досліджень  по Бахмацькому району  за 3 квартал 2017 року.

  Фахівцями відділення проведено відвідувань лікувально-профілактичних закладів - 2 (хірургічне, пологове, ЦСВ Бахмацької  ЦРЛ, терапевтичне відділення № 3 смт. Дмитрівка з паліативними ліжками  Бахмацької ЦРЛ ). Виконано  моніторингових досліджень передстерилізаційної очистки – 10, роботи стерилізаторів – 10, роботи дезкамер – 5, деззасобів – 2, дезрозчинів – 4.Досліджено 10 зразків матеріалу  на стерильність, 1 зразок води питної на санітарно-мікробіологічні та санітарно-хімічні показники,  проведені заміри параметрів мікроклімату та освітлення, взято 30 змивів на якість поточної дезінфекції . Досліджено 2 зразки харчових продуктів на мікробіологічні показники, 1 страву  на калорійність,2 овочі на ієрсинії, взято 10 змивів на БГКП. Нестандартних досліджень або вимірів не виявлено.

  Щотижнево проводяться моніторингові візити в дитяче та неврологічне відділення Бахмацької ЦРЛ по активному виявленню хворих з ознаками ГВП.

  Відвідувань закладів соціального забезпечення – 1(стаціонарне відділення  с. Курінь Бахмацького районного територіального центру соціального обслуговування). Досліджена вода питна на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, харчова продукція на мікробіологічні показники ,проведені заміри параметрів мікроклімату та освітлення. Нестандартних досліджень або вимірів не виявлено. Крім того, проведено обстеження персоналу харчоблоку   на кишкову групу інфекцій. Носіїв не виявлено.

 Кількість запланованих та обстежених лабораторно об'єктів   централізованого господарсько-питного водопостачання на мікробіологічні, санітарно-хімічні та паразитологічні показники – 3(Водогони КП «Бахмачводсервіс» м. Бахмач, СКП «Мрія» м. Батурин,  КП «Перспектива» смт. Дмитрівка ).

Виявлено нестандартних досліджень – 3 (вода водопровідна з мережі КП «Перспектива» смт. Дмитрівка - виявлено загальні колі форми, е.соlі).  З метою покращення якості питної води директору КП «Перспектива» надані листи з пропозиціями провести чистку, промивку, дезінфекцію башт та водопровідних мереж, з яких вода не відповідає вимогам ДСанПіН  2.2.4-171-10  „Гігієнічні  вимоги   до  води  питної,  призначеної  для  споживання  людиною”.

  Досліджено води питної децентралізованого господарсько-питного водопостачання - 2 (громадські шахтні колодязі) на мікробіологічні, санітарно-хімічні та паразитологічні показники. Досліджені зразки не відповідають вимогам НД по мікробіологічним показникам (виявлено ЗКФ).

        Проведено досліджень води поверхневих водойм (р. Сейм, р. Парасючка) - 15. Нестандартних досліджень-4 (2-р. Сейм- індекс ЛКП; 2-р.Парасючка – індекс ЛКП та виділено вібріон не О1);

      Протягом 3 кварталу заплановано та обстежено лабораторно  32  загальноосвітніх навчальних закладів району в т. ч. Батуринська СЗОШ-інтернат І-ІІ ст., 1 дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Мрія»,  5 дитячих дошкільних закладів. Всього досліджено 35 зразків води питної на мікробіологічні та  санітарно-хімічні показники. Крім того,   досліджено харчових продуктів на мікробіологічні показники -7, страв на якість термічної обробки – 3,готових страв на калорійність – 3, піску з ігрових майданчиків ДДЗ на мікробіологічні та паразитологічні показники- 3, проведено заміри мікроклімату та освітленості,взято змивів на ЛКП -  90. Нестандартних досліджень - 2. У дослідженому зразку готової продукції  за мікробіологічними показниками ДНЗ «Сонечко» м. Батурин виявлено БГКП та в досліджених змивах, взятих на харчоблоці НВК с. Митченки, виявлено БГКП.

Надані пропозиції  керівникам закладів провести генеральне прибирання всіх виробничих приміщень,обладнання ,кухонного та столового інвентарю  із застосуванням миючих та дезінфікуючих засобів.    

Із досліджених   зразків  води водопровідної з локальних водопроводів   загальноосвітніх навчальних закладів району не відповідають  вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людини”   14 -по санітарно-хімічним показникам , а саме по вмісту заліза та каламутності, 3 – по мікробіологічним показникам.

      Надані пропозиції  директорам загальноосвітніх закладів району щодо приведення води питної  у відповідність до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людини”.    

 Проведені раптові обстеження персоналу на носійство збудників кишкових інфекцій та моніторинг за циркуляцією збудників дифтерії та менінгококової інфекції в організованих колективах. Носіїв не виявлено.

 Досліджено 1 зразок грунту  в санітарно захисній зоні  полігону ТПВ с. Курінь , урочище Кундилі на мікробіологічні, паразитологічні та санітарно-хімічні показники. Виявлено  1 відхилення ( титр БГКП, титр клостридій ).

 Проведені моніторингові дослідження атмосферного повітря в зоні впливу автотранспорту на території житлової забудови м. Бахмач. Нестандартних вимірів не виявлено.

   Щоденно проводяться виміри гамма-фону, відхилення не реєструються.

          У 3 кварталі згідно плану проведені дослідження акустичного забруднення в зоні впливу автотранспорту . Відхилень не виявлено.                                                                      

Категорія: Моніторингові дослідження за квартал | Додав: savenkovy
Переглядів: 172 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Урядовий портал
  • Офіційний сайт МОЗ України
  • Сайт Державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"
  • Чернігівська обласна державна адміністрація
  • Бахмацька районна державна адміністрація
  • завантажити інформаційний бюлетень "МОБІЛЬНИЙ ЗВ'ЯЗОК ТА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ"
  • ЗУПИНИМО ТУБЕРКУЛЬОЗ В УКРАЇНІ

  • Copyright MyCorp © 2021
    uCoz