Головна
Реєстрація
Вхід
П`ятниця
19.04.2024
01:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Бахмацьке районне лабораторне відділення
Борзнянського міжрайонного відділу
ДУ "Чернігівський ОЛЦ МОЗ України"

Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [17]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог статей 
Головна » Статті » Мої статті

ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ: ЧИМ ЗАГРОЖУЮТЬ, ЯК УНИКНУТИ

ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ: ЧИМ ЗАГРОЖУЮТЬ, ЯК УНИКНУТИ

Гострі кишкові інфекції — це велика група інфекційних захворювань людини, викликаних патогенними та умовно-патогенними бактеріями, вірусами та найпростішими. Збудники гострої кишкової інфекції локалізуються переважними чином в кишківнику. Найпоширенішими кишковими інфекціями єдизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції, ротавірусні та ентеровірусні інфекції.

Збудником інфекції є людина або тварина. Провідними шляхами передачі інфекції у дітей раннього віку є контактно-побутовий, у дітей старшого віку та дорослих — харчовий та водний. Повітряно-крапельним шляхом кишкові інфекції не передаються.Подібні інфекційні захворювання зустрічаються як у поодиноких випадках, так і у вигляді епідемічних спалахів або групових захворювань внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів або води.Для кишкових інфекцій бактеріальної етіології (дизентерія та ін.) характерний літньо-осінній період .

Захворювання проявляється через декілька годин після прийому інфікованого продукту. Симптоми хвороби виникають раптово і швидко посилюються. З’являються мерзлякуватість, блювання, переймистий біль у животі, частіше в епігастрії і в області пупка. Спостерігається багаторазове блювання. Тривалість хвороби від 1 до 7 днів.

В районі ситуція з захворюванності на кишкові інфекції є стабільною, за 7 місяців поточного року зареєстровано 6 випадки серед дітей.

Профілактика гострих кишкових інфекцій передбачає дотримання санітарно-гігієнічних правил на підприємствах харчової промисловості і громадського харчування, а також норм зберігання продуктів, що швидко псуються.

З метою попередження зараження на гострі кишкові інфекції рекомендовано вживати у їжу м’ясні, рибні та інші продукти після термічної обробки, уникати вживання продуктів, які довго зберігались — пиріжки, холодці, тістечка, ковбаси тощо і ретельно мити фрукти та овочі перед вживанням, дотримуватися чистоти обіднього посуду та рук.

У разі виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне для здоров'я.
Бережіть себе та своє здоров’я!       

Категорія: Мої статті | Додав: savenkovy (07.08.2020)
Переглядів: 170 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Урядовий портал
  • Офіційний сайт МОЗ України
  • Сайт Державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"
  • Чернігівська обласна державна адміністрація
  • Бахмацька районна державна адміністрація
  • завантажити інформаційний бюлетень "МОБІЛЬНИЙ ЗВ'ЯЗОК ТА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ"
  • ЗУПИНИМО ТУБЕРКУЛЬОЗ В УКРАЇНІ

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz